niedziela, 2 grudnia 2012

Pomagamy Antosi!


Sprawa małej Antosi nie jest mi obca - nie tylko w związku z tym, że wiele z Was zdecydowało się przygotować posta na jej temat, ale też dlatego, że jest ona siostrzenicą naszego kolegi - studenta ŚUM, co sprawia, że cała sytuacja jest mi tym bardziej bliska i tym bardziej chcę pomóc. Cały ŚUM zaangażował się w pomoc dziewczynce - nawet wczorajsza impreza Andrzejkowa była połączona z charytatywną zbiórką pieniędzy dla Antosi i z tego co wiem zebraliśmy 1475,5 zł, do tego jeszcze 2,99 funtów oraz 5 koron czeskich ;). Myślę, że jak na imprezę studencką - jeszcze w dodatku pod koniec miesiąca - to całkiem sporo :D. Impreza minęła, teraz przechodzimy do konkretów, czyli zbiórki mikołajkowej!

Otrzymałam wczoraj maila od Pani Moniki Wieczorek - cioci małej Antosi dotkniętej rzadką chorobą - obustronną hemimelią strzałkową - mówiąc najkrócej i najprościej - Antosia nie ma kości strzałkowych, poważne ubytki i deformacje stóp - grozi jej amputacja nóżek, a operacja w amerykańskiej klinice dr. Payleya, która może postawić małą na nogi, to kwota około miliona złotych. Myślę, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić wiele - nawet zebrać tak ogromną kwotę, która postawi na nogi Antosię. W okresie okołoświątecznym otwieramy więc nasze serduszka i pomagamy - na tyle na ile jesteśmy w stanie - każda złotówka się liczy, bo czas upływa - termin operacji to wrzesień 2013, więc spinamy się!

Jak możecie pomóc?

6 grudnia (oczywiście można wcześniej czy później, data jest symboliczna), przelewamy na konto Antosi dobrowolną kwotę (przyjęło się, że będzie to 5zł, ale oczywiście ile możecie tyle będzie dobrze :)), dane konta to:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
18441 - Antonina Wieczorek - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Myślę, że jesteśmy w stanie odmówić sobie kolejnego błyszczyka, tuszu do rzęs czy innej pierdółki, a w zamian podarować małej, 8-miesięcznej dziewczynce szansę na normalne życie. Przed świętami warto przewartościować swoje priorytety, bo dobro powraca! Być może kojarzycie taki film "Podaj dalej" (jeśli nie - bardzo polecam!) - pomyślcie o tym, co ostatnio dobrego Was spotkało i jak się wtedy czułyście? Może warto podarować takie uczucie komuś innemu - po prostu podać je dalej? Ja uważam, że zdecydowanie tak! 

Szczegóły w wydarzeniu na facebooku:

Istnieje również możliwość przekazania swojego 1% podatku - szczegóły na temat tej oraz innych form pomocy znajdziecie na stronie Antosi:
http://antoninawieczorek.pl/Formą pomocy może być również umieszczenie na blogu posta na temat sprawy Antosi - im więcej osób wie, tym więcej pomoże!
Buziaki!
Siulka

2 komentarze:

  1. Piękna dziewczynka <3
    Przyłączam się do akcji!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam o tym u Panny Joanny i też się już przyłączyłam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Zapraszam ponownie! :)